ÇVDD Ürdündeydi

Çerkeslerin Vatana Dönüş Derneği (ÇVDD) 10-15 Ekim 2016 tarihleri arası Ürdün’ün başkenti Amman’da bir dizi faaliyetlerde bulundu. ÇVDD yönetim üyelerinden bazıları Ürdün’de aktif olan Çerkes dernekleri ve kamu yararına çalışan kurumlarında ÇVDD ile ilgili bildirge toplantıları yaptılar. O dernek ve kurumlar;

Kafkas Çerkes Dostluk Ürdün Derneği,
Çerkes Yardımlaşma Derneği, Ana Departman,
Çerkes Yardımlaşma Derneği, Kadın Kolları,
Kuban Sivil Toplum Örgütü,
Prens Hamza Okulu,
Nalçik Üniversitesi ve Enstitüleri Mezunları Kulübü,
Bu toplantılar sırasında ÇVDD’nin niçin kurulduğu organizasyonun tanıtımı yapılırken bunun yanı sıra on hedefi ve gelecekteki projelerle ilgili bilgiler verildi. Aynı zaman da genele açık bir tanıtım toplantısı da 13 Ekim’de Amman’da bulunan Çerkes derneği Aljeel Aljadee Kulübünde yapıldı. Bu toplantıda da Organizasyonun amaçları, aktiviteleri ve son yapılan çalışmalarından bahsedildi ve bir sunum yapıldı.
Toplantılarda Amman’daki Çerkes toplumunun önde gelen isimleri, Çerkes Kabile Konseyi üyeleri, Kuban Sivil Toplum Örgütü ve Nalçik Üniversitesi ve Enstitüleri Mezunları Kulübü temsilcileri, önemli iş adamları ve Çerkes elitleri de vardı.
ÇVDD’e ve gelecek projelerine destek için sunum sonunda el yapımı Çerkes malzemeler, resimler ve tablolar açık artırma ile satıldı.
ÇVDD Yönetim Kurulu olarak bu etkinlilerin organizasyonunu ve tanıtımını yapan yönetim kurulu üyemiz Hameed Abzakh’a, Amman’da ki üyelerimiz Muhammad Shuaib Hamzouq, Issaq Moula, Amer Dakhqan ve Fouad Kashouqa beylere, Rayan Bater’a, Amjad Lambz, Yanal Ansouqa’ya destek ve çalışmalarından dolayı, Al Jeel Aljadeed kulübü ve yöneticilerine misafirperverliklerinden desteklerinden dolayı, maddi ve manevi desteklerinden dolayı Çerkes Kabile Konseyi’ne ve bu etkinliklere katkı ve destek sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyor.
Ayrıca satılıp derneğe maddi destek olması amacı ile verdikleri pyrography çalışma tablosu dolayısıyla Türkiye’de Yaşayan Çerkes Pyrography Sanatçısı Guseruko Mahmut Koçer’e ve bunun açık artırma ile satımını yöneten Kamal Jalouqa ya teşekkürlerimizi sunarız.

About the Author

Admin-D

Admin-D

Related Posts

More From This Category